PLM

İş Zekası (BI)

İşletmelerde iş süreçlerine uygun olarak içerideki ve müşteri, tedarikçi gibi dışarıdaki kullanıcıların hepsini kapsayacak şekilde kurgulanan sistemler sayesinde yöneticiler doğru zamanda doğru kararları alabilirler. Gerçekleşen, geciken veya sorun yaşanan işlemler gerçek zamanlı analizler yaparak tespit edilebilir ve sonraki adımlar için uygun kararlar alınabilir.

Geleneksel işleyişte, sürecin herhangi bir noktasında sorun yaşandığında, işler sarpa sardığında, yönetici duruma müdahale eder, birkaç telefon görüşmesi yapar ve sorun çözülür, işler devam eder, ama kaldığı yerden değil. Böyle durumlarda sorunu zamanında tespit edip, çözmek için karar vericilerin işin akışına doğrudan bağlı olmaları gerekir.

İş Zekâsı sistemlerinde iyi bilinen şu üçlemeyi tekrarlayalım: Klasik BI sistemi ile yöneticiler özetlenmiş raporlar, tanımlanmış göstergeler ve birtakım grafikler alırlar. Detay bilgiye ihtiyaçları olduğunda ilgili kişilerden bunları istemeleri gerekir. İyi bir Tekstil Üretimi İş Zekası Raporlama Çözümü kullanıcılarına analiz küpleri, dashboard gibi araçlar verir. Daha iyi bir BI sistemi ise, bu verilerin kaynağına inebilmeyi sağlar.

Bütün bunların ötesinde, Ekstrem Yazılım ürünlerindeki gömülü İşlevsel İş Zekâsı (Operational Business Intelligence) sistemi sayesinde kullanıcılar verdikleri kararı anında uygulayabilirler. Tekstil Üretimi İş Zekası Raporlama Çözümlerimiz ile Herhangi bir sorun fark eden kullanıcı, sorunun kaynağına inebilir, gerekli düzenlemeyi yapabilir.